TYCROC UHP

Põrandakütte alusplaat TYCROC UHP on väljatöötatud eesmärgiga lihtsustada ning kiirendada vesipõrandakütte paigaldamist,võimaldades seda teha betoonivalu vabalt. Tycroc UHP sobib ka betoonkonstruktsioonile paigaldamisel, kuid tänu väikesele ruutmeetri kaalule lisab lahendus erilist lisaväärtust just puitkonstruktsioonide / puitehitiste puhul. Pressitud polüstüreenvahtplaat (inglisekeelne lühend XPS foam), millesse on spetsiaalselt küttetorude tarvis lõigatud kanalid, takistab soojusel kanduda alla poole ning plaadi peale liimitud 0,1mm (100µm) paksune alumiiniumfoolium on heaks soojusjaoturiks põrandakattematerjalide all.

Tycroc UHP

OMADUSED JA EELISED
Tycroc UHP sobib paigaldamiseks kõikidele enamlevinud kandvatele aluspindadele jättes ära kulukad ja ajamahukad valutööd. Paigaldus on lihtne, kiire ja puhas ning ei vaja täiendavat kuivamisaega (nagu näiteks betoonivalu). Kiiresti reageeriv temperatuuri reguleerimisele – kuna lahendus võimaldab põrandakattematerjali paigaldada otse Tycroc UHP plaatide peale, siis tänu väiksemale vahemaale küttetoru ja põrandakattematerjali vahel ning väiksemale soojuslikule massile, eraldub soojus kiiremini ja tõhusamalt ehk lahendus pakub reaalset küttekulude kokkuhoiu võimalust. Betoonivalu lahenduse puhul on inerts suur (kohati 12-24 tundi), mis tegelikkuses välistab energia kokkuhoiu siseruumi temperatuuri pideval reguleerimisel. 1˚C madalam toatemperatuur annab ca 5% energiasäästu. Päeval on inimesed enamasti kodust ära ja ka valdavalt öisel ajal võib siseruumi temperatuur madalam olla, seega suhteliselt tihe reguleerimise põhjus ja energiasäästu võimalus on täiesti olemas. Soovitatav küttevee temperatuur torudes on 35-40 °C. Võrreldes traditsiooniliste materjalimahukate lahendustega on meie lahendus ka märgatavalt kergem (plaadi kaal vaid ca 1,3kg/m² või 1,6 kg/m²) ja madalama paigalduskõrgusega (plaadi paksus 25mm või 30 mm). XPS-plaat on hea soojusisolatsiooni näitajatega, andes sellega lisasoojustust põrandatele, kus soojusisolatsioon ei ole piisav või lausa tegemata. Tycroc UHP põhimaterjal XPS on suletud pooridega ja veekindel, seega toode sobib hästi ka märgade ruumide ehitamiseks.

 

 

 

TYCROC UHP16 JOONIS

Tycroc_UHP16

 

 

 

 

 

TYCROC UHP20 JOONIS

Tycroc_UHP20

 

 

 

Tehnilised andmed:

 • plaadi mõõdud 1200x600x25mm (UHP16) / 1200x600x30mm (UHP20)
 • Alumiiniumfooliumi paksus 0,1 mm (100µm)
 • Kaal ca 1,3 kg/m² või ca 1,6 kg/m²
 • kanalitevaheline kaugus 200mm (arvestusega soone tsentrist)
 • sobilik ∅16mm (UHP16) / ∅20mm (UHP20) küttetorudele
 • XPS-plaadi soojusjuhtivus – 0,030 W/(mK)
 • XPS-plaadi survetugevus – ≥ 300 kPa
 • Veeauru difusioontakistus (μ) – 100
 • kapillaarsus – 0
 • veeimavus pikaajalisel sissekastmisel <0,2% vol.
 • Tihedus 35 (±2) kg/m²
 • kasutustemperatuur – ˗50˚C / +75˚C
 • Materjali süttivustundlikkuse klass – Bn-S1
 • Tolerantsid: Pikkus/Laius/Paksus – ±7,5mm/±5mm/±1,5mm

KASUTUSKOHAD
Lahendus sobib nii renoveerimistöödel kui ka uue hoone ehitamisel. Põrandakütte alusplaate võib paigaldada igasugusele kandvale aluspinnale, mis oleks tasane, kuiv, tugev, jäik ja stabiilne.  Hilisema ujuva pinnakatte puhul võib Tycroc UHP plaadid puitpõrandale kinnitada ka puidukruvide ja Tycroc kinnitusseibidega, muul juhul kasutada vastavalt aluspinnale ja plastkatte liimimiseks sobivat plaatimissegu või liimi.
Tycroc UHP sobib kõikide enamlevinud põrandakatete alla, sh parkett, puit, keraamiline põrandaplaat või looduskivi. Vajadusel saab Tycroc UHP katta betooni- või kipsivaluga ning erinevate kuivpõranda valmiselementidega, sh. kipskiudplaat, tsementkiudplaat või kipskartongplaat. Parkett-, laminaat- ja puitpõrand paigaldatakse otse Tycroc UHP peale ujuvalt ning keraamiline põrandaplaat ja looduskivi liimitakse vastava plaatimisseguga.

Kinnitus- ja isoleerimistarvikud

Tycroc Premium Fix liimhermeetik
universaalne, neutraalne, elastne, hallituskindel, ülevärvitav liimhermeetik.

KASUTUSKOHAD

 • Parim Tycroc ehitusplaatide omavaheliseks liimimiseks ning läbiviikude isoleerimiseks
 • Lisaks sobiv teiste piiratud liikuvusega ühenduste fikseerimiseks ja tihendamiseks
Premium Fix

OMADUSED
Nakkub hästi enamus ehitusmaterjalidega nagu klaas, alumiinium, tellis, teras, töödeldud puit, looduslik kivi, betoon, erinevad plastid jt. Vähene mahu kahanemine kuivamisel. UV- ja ilmastikukindel.

VÄRVUS
valge

PAKEND
290 ml tuub (12 tuubi karbis)
600 ml tuub (20 tuubi karbis)

 
Kinnitusseibid
ehitusplaatide kinnitamiseks karkassile
MÕÕDUD
36 x 0,6 mm
Kinnitusseibid
icon pdf TYCROC UHP PAIGALDUSJUHISED

 

Täida hinnapäringu vorm siin:

  Tootekood Plaadi mõõt mm kogus ühik
  Tycroc UHP(põrandakütte jaotusplaat )
  UHP16 1200 x 600 x 25 tk
  UHP20 1200 x 600 x 30 tk
  Premium Fix liimhermeetik
  290 ml tuub tk
  600 ml tuub tk
  Kinnitusseib
  36 x 0,6 mm 1000 tk/karp karp-i
  36 x 0,6 mm 50 tk/kott kott
  Alumiiniumteip
  Tycroc UHP põrandakütte alusplaatide isoleerimiseks. Sobib kasutamiseks ka muudes selleks ettenähtud ehitustöödes.
  50 m x 45 mm 28 rulli kastis tk

  Teie nimi *

  Firmanimi

  Telefon *

  Email *

  Märkused:

  Spämmimootorite kaitse: *

  *Tärniga tähistatud väljade täitmine on kohustuslik!