Teie mugavuse tagamiseks, aga ka meie veebilehe paremaks ja nõuetekohaseks toimimiseks kasutame erinevaid küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Antud nõusolekust on võimalik loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid.

Mis on küpsis?

Küpsised (inglise keeles cookies) – need on tähtedest ja numbritest koosnevad väikesed tekstifailid, mida säilitatakse Teie seadmes (arvuti, tahvel või mobiiltelefon) veebilehe külastamise ajal. Küpsiste kasutamine on mugav, kuna see võimaldab veebilehel tuvastada Teie seadme ning aitab säilitada andmeid Teie ning Teie eelistuste kohta. Küpsiste abil fikseeritakse andmed Teie liikumiste kohta veebilehel: sel moel lihtsustub suhtlemine veebilehega ning lehtede sirvimine muutub oluliselt mugavamaks.

Missuguseid küpsiseid kasutame ja millistel eesmärkidel?

Me kasutame oma veebilehel järgmisi küpsiste faile:

1) Seansiküpsised on ajutised failid, mida säilitatakse Teie seadme mälus veebilehe külastamise ajal. Näiteks võimaldavad need meelde jätta Teie valitud keele. Seansiküpsiseid ei säilitata seadmes kaua ning eemaldatakse veebisirvija sulgemise hetkel.

2) Google Analytics’i küpsised. Need küpsiste failid koguvad anonüümseid andmeid statistika kohta ning teavet selle kohta, kuidas külastajad meie veebilehte kasutavad. Tänu sellele saame teada, kui palju kasutajaid meie veebilehte külastab, milliseid lehekülgi nad veebilehel vaatasid ning milliseid veebisirvijaid nad seejuures kasutasid.

3) Püsiküpsised salvestuvad mingiks kindlaks ajaperioodiks, mis võib olla 1 kuust 10 aastani, kuid soovi korral saate need ise seadmest kustutada. Püsiküpsiste eesmärkideks on:

– veebilehitseja tuvastamine – küpsised, mis võimaldavad veebilehitseja äratundmist ja turvalisemat veebisaidi kasutust.

– teenuse pakkumine ja korrashoid – küpsised, mis toetavad ArcaNova teenuste osutamist.

– veebisaidi turvalisus ja teenuste terviklikkus – küpsised, mis aitavad teenuseid kujundada ja parimat kasutuskogemust luua.

– kasutajastatistika ja -analüüs – küpsised, mis annavad teavet selle kohta, kuidas ja kui tihti ArcaNova veebisaite kasutatakse, missugused on kasutajarühmad ja milliseid otsingutööriistu kasutatakse. Küpsisestatistikat võidakse hankida ka seotud veebisaitidelt.

– teenuste pakkumine ja kasutajate vajaduste analüüs.

– küpsised, mis aitavad välja arendada klientide vajadustele kõige paremini vastavaid pakkumusi.

Aja jooksul võib ArcaNova küpsiseid teenuse kvaliteedi parandamiseks uuendada ja kohandada.

Kuidas saab kasutaja küpsiste kasutamist muuta ja valida?

Küpsiste faile on võimalik juhtida ise, kasutades veebisirvija seadistusi. Peaaegu kõik veebisirvijad võimaldavad kõvakettal asuvaid küpsiste faile eemaldada. Teil on võimalik eemaldada kõik küpsiste failid, mis Teie seadmes juba on, samuti võite sel moel kasutatava veebisirvija seadistada nii, et see ei salvestaks küpsiseid Teie seadmesse ja / või keelaks küpsiste kasutamise Teie seadmes. Täpsemat teavet oma veebisirvija parameetrite seadete kohta saate veebisirvija tegijalt.

Sel juhul aga peate teadma, et küpsiste eemaldamisel või veebilehel küpsiste kasutamise keelu seadmisel võib veebileht töötada kitsendatud režiimil ning mõned veebilehe funktsioonid ei pruugi Teile kättesaadavad olla.

Järgnevad viited juhendavad, kuidas kasutaja saab häälestada enamlevinud veebilehitsejaid küpsiste ja turvaseadete osas:

Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: https://help.opera.com/en/latest/security-and-privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042