/ juuli 2, 2011/ Meedias

Palkmaja - Saun - Suvila - Puhkemaja - Väikeelamu
Arca Nova Element OÜ tehtud töö: Norra stiilis puhkemaja Norra mägedes

Saun-suvila milles saab elada ka aastaringselt.

Arca Nova Element OÜ pakub lisaks eramutele, kortermajadele, masinakuuridele ka ühte oma tüüplahendust, nimelt saun-suvilat. Antud hoonet kutsuvad nad ka saun-puhkemajaks, milles saab elada aastaringselt. Majast veidi lähemalt, antud hoonet sobib ehitada nii puhkemajaks, külalistemajaks, kui ka lihtsalt väikeelamuks. Just viimasel ajal on kasvanud huvi saunast, mida saaks kasutada ka väikelelamuna. Kui leibkond on väike ja elamiseks mingit lossi ei vajata on mõnede inimeste ideaal just taoline saun-suvila tüüpi väikeelamu. Esimesel korrusel toimub igapäevaelu ja ülemisel katusekorrusel on väike töönurgake ja magamistuba.

Kuid samuti on antud projekt menukas just saunaks. Juba ennevanasti oli kõnekäänd, et saun peaks olema alati majast lahus, kui miskit majaga peaks juhtuma on saun kohe käepärast võtta. Jääb mõni lastest elus hätta alati on võimalik ajutiselt pakkuda eluküüti pereliikmele. Ka nüüd kaasajal on osad inimesed seisukohal, et saun peaks olema kindlasti majast lahus kusagil hoovi peal või majast parajal kiviviske kaugusel. Kui peres on vanemaid inimesi või lapsi on just majast väljas olevas saunas võimalik teha õhtuseid istumisi javõtta vastu külalisi, mis võivad teisi pereliikmeid häirida. Majast eraldi saun võib pererahvale muutuda just selliseks õdusaks ja vaikseks kohaks, kus mõtteid koguda või korra pereelu melust eemal olla. Samuti on majast eraldiseisval saunal veel üks lisaväärtus, sinna saab majutada kalleid külalisi, kus nad saavad olla veidi omaette ja nautida teie külalislahkust.

Maja välisviimistlusel võimalik valida klassikaline voodrialud (et sobiks olemasolevate hoonetega) aga eriti menukas on palkmaja – palkmajade laadse välisvoodri lahendusega. Turule on tulnud erinevaid voodrialaua tüüpe, milledega saab ühest ja samast hoonest teha erinevate voodrialaua ja viimistlusmaterjalidega võhikule justkui erinevaid hooneid.

Palkmajad - Saunad - Suvilad - Puhkemajad - VäikeelamudArca Nova Element OÜ tehtud töö: saun – suvila Raplamaal

Esimesel korrusel on esik, köök, puhkeruum, tualett ja eraldi siis pesemisruum ning leiliruum. Puhkeruum on valgusküllane ja sealt viib avar väljapääs maja taha, kuhu on võimalik intregeerida avarat terassi. Teisel korrusel on kaks magamistuba vähemalt 5 inimesele. Maja on ehitatud nii, et saaks aastaringi kasutada. Hoonesse on projekteeritud kamina- ja elektriküte. Leiliruumi kütteks on halgudega köetav keris.

Saun-suvila majatüübile on Arca Noval olemas kuni 5 väikeste erinevustega lahendust. Arca Nova Element OÜ müügijuht kutsub kõiki huvilisi külla majatehasesse: „Pakume kliendile tassi kohvi ja ajame törts majajuttu, tutvustame antud tüüplahendust, uudistame tehases ning soovi korral vaatame ka lähedal olevat näidismaja.“

Et tutvuda lähemalt firma pakutava saun-suvila majatüübiga siis võite külastada firma kodulehte www.arcanova.ee

artikli lühendatud versiooni võid lugeda
Ajalehest Kodu Maja juuni/juuli 2011