/ september 4, 2011/ Meedias

Elementmaja - Moodulmaja - Puithooned - Laohooned - Tööstushooned
Arca Nova Element OÜ tehtud töö: paadikuur Norras

Puidust abihooned põhjamaade traditsioon.

Arca Nova Element OÜ üheks tootegrupiks on puitelement tehnoloogial lai abihoonete valik. Antud tüüpprojektide baasil saab ehitada kõikvõimalikke kõlm või soojustatud abihooneid, tööstuslikke ja põllumajanduslikke hooneid.

Müügijuhi sõnul on meie põhjamaades valdavas enamuses vaid puidust abihooned, kuhu ka nende enamik toodangust läheb. Puidust abihooneid on sajandite pikkune Skandinaavia kogemus ning ei ole mingi ime, et leiame üle saja aasta vanuseid küüne jms. Puidust abihoonete kohta võiks öelda, et nad on vastupidavad, loodussõbralikud ja neid saab erinevate välisvoodri lahendustega väga lihtsalt hoonetekompleksi sobitada. On ikka kole vaadata küll plastik- ja plekkhalle kusagil põlispuude all või ilusate maamaja kõrval, no kuidagi kohe ei istu sinna. Maal üleskasvanud mehena tõdeb, et plekk ja plastik jäägu pigem linnade tööstusrajoone kaunistama. Eks meie maa on täis lagunevaid kolhooside aegseid hoonevaresid, mis riivavad tugevalt silma. Saame ka meie hetkeolukorrast ja põllumeestest aru, kes püüavad oma materjaliga ja jupi kaupa neid säästu „rätsepa põlle“ laadseid hooneid püsti ajada.

Eks pleki ja viimasel ajal ka plastik ning kile hoonete müügitöö on oma töö teinud aga ometigi pöördub aina rohkem abihoonete küsijaid, et sooviks ikka puidust ja sellist nägusat. Puitkonstruktsiooniga abihoonel või tööstushoonel ei ole erilisi miinuseid teiste materjalide kõrval. Pigem on siiski eelised nagu konkurentsivõimeline hind, loodussäästlik materjali kasutus, lihtne paigaldus ning nad ei vaja suuri pinnase ettevalmistustöid. Euroopas on juba paar aastakümment tehtud puitkonstruktsioonil lausa suuri tootmis- ja tehasehooneid. Ära peaks mainima ka vahel vajalikuks osutuva asja, et puitelement tehnoloogial abihoonetel on hilisem demontaaži võimalus, lõpetad oma äri või asjad ära võtad hooned kaasa.

Elementmaja - Moodulmaja - Puithooned - Laohooned - Tööstushooned
Arca Nova Element OÜ tehtud töö: Heinaküüni püstitus Soomes

Masinakuuride tooterühmale on Arca Noval olemas kuni 9 väikeste erinevustega lahendust. Antud tüüpprojektid on eelõige suunanäitajaks, milliseid välismõõtmeid me soovitame. Soovi korral saab uksi ja aknaid jms. saab muuta kliendi vajadustest lähtuvalt. Samuti võimalus ehitada, eest lahtiseid tehnika varjualuseid. Arca Nova Element OÜ müügijuht kutsub kõiki huvilisi külla majatehasesse: „Pakume kliendile tassi kohvi ja ajame törts juttu, tutvustame antud tüüplahendust ning uudistame tehases, kus alati analoogne hoone ka töös on.“

Et tutvuda lähemalt firma pakutava saun-suvila majatüübiga siis võite külastada firma kodulehte www.arcanova.ee

artikli lühendatud versiooni võid lugeda
Ajalehest Kodu Maja august/septmeber 2011