/ mai 4, 2011/ Meedias

Moodulmajad - Elementmajad - Abihooned - PuukuurArca Nova Element OÜ tehtud töö: Elementtehnoloogial puukuur Rapla maakonnas

Raplamaa puidufirmast saab tellida nii puukuuri kui ka lossi

Raplamaal Juuru vallas asuv Arca Nova Element OÜ on tegutsenud juba kümme aastat. Firma kuulub Norra gruppi Arca Nova Gruppen, mis on omas piirkonnas kinnisvaraarenduses ja ehituse valdkonnas üks tuntumaid ja usaldusväärsemaid tegijaid. Turul oldud kümne aastaga on ehitatud Norrasse mitmeid elurajoone ja majade gruppe.

Arca Nova Element OÜ juhatuse liige Marek Jallai andsid ülevaate firma tegevusest ja toodangust ja meeskonnast.

Firma tootevalik on üsna lai. Pakutakse elamuid, kortermaju, suvilaid, saunasid, garaaze, masinakuure, hobusetalle, katuseferme, voodrilaudu.

Peamiseks toodanguks on kuni kolmekorruselised kortermajad, aga ka eramajad. Osa toodangust moodustavad ka abihooned: masinakuurid tehnikale, laohooned aga ka laudad nii loomadele kui lindudele. Tootevalikut laiendatakse pidevalt, töötades välja erinevaid lahendusi.

„ Meie toodame just selliseid maju, mida meilt tellitakse. Puitkarkassmajad pole meil Eestis veel nii populaarsed kui mujal Skandinaavias. Näiteks ehitatakse Norra maapiirkondades pea enamik maju puitkarkassile. Soomes on samuti tublisti üle poolte eramutest puitkarkasselamud. Meie inimene nagu kardab sellist karkassmaja tellida, kuna vanasti lihtsalt toodeti palju ebakvaliteetseid puitmaju ja see on nagu oma pitseri löönud. Meie majad on kõrgetasemelised ja tippkvaliteediga. Materjal, millest elementmaju teeme on kuiv ja läbi käinud kvaliteedikontrollist. Me lähtume igati kliendi soovist. Müüme jooniste järgi detailid: seina-, põranda-, katuseelemendid, tuulekastid, aknad jm. ning toodang läheb pakituna kliendile. Muidugi oleme toodangut müünud ka oma kaasmaalastele, aga majanduskriis on koduturul veidi pidurdanud toodete,“ rääkis Marek Jallai.

Suur nõudlus toodangule on Norras. Sinna on ehitatud Juurus valmistatud elementmaju elamurajoonide kaupa. Elementmaja on kvaliteetmaja. Soovi korral saab firmalt tellida ka karkassmajale vundamenti tegema, kuid see polevat Mareki sõnul nende põhileib. Maja siseviimistlusega nad ei tegele ja selleks tuleb kohale kutsuda juba teise firma töölised.

Arca Nova Element OÜ-s töötab hetkel 18 inimest ja kaader on püsiv. Eelmisel aastal oli tellimuste arv nii suur, et ajutiselt leidis firmas tööd 9 inimest.

puithoone - puitmaja - elementmaja - moodulmaja

Arca Nova Element OÜ eritöö: mängufilmi Polli Päevikud võtteplats-maja

Tänu elementsüsteemi suurele paindlikkusele ja Norra inseneride 25 aastasele kogemusele saab tütarfirmas nende projekteerija alati leida sobiva lahenduse kliendi soovidele ja on kindel ja läbi töötatud koos kliendiga ja loodetakse abiks olla ka kõige nõudlikumale kliendile.

Elementmaja ostmise peamisi põhjuseid on mitu: kiirus, kvaliteet ja aastaringne püstitamise võimalus. Põhjamaades on elementmajad ennast igati hästi tõestatud.

„ Elementmaju on vahel kutsutud ka OHOO majadeks! Seda seepärast, et kui hommikul läheb naaber tööle ja tema naaberkrundil laiutab vaid suur tühjus vundamendi näol, siis õhtu koju jõudes on seal juba maja. Siis jääbki vaid hüüd ohoo! Maja valmib tõesti vaid paari päevaga, jääb teha veel siseviimistlus ja võibki pere sisse kolida…“, muigas [enigma]Antti Loodus[/enigma].

Et tutvuda lähemalt firma pakutavate hoonelahendustega siis võite külastada firma kodulehte www.arcanova.ee

artikli lühendatud versiooni võid lugeda
Ajalehest Kodu Maja aprill/mai 2011